Fizjoterapeuta Wrocław – czego możesz się spodziewać?

Siedzący tryb życia jest główną przyczyną bólu pleców i szyi. Skarżą się na niego pracownicy biurowi, informatycy, kierowcy, kasjerki sklepowe i przedstawiciele wielu innych profesji. Problemy z układem kostno-stawowym coraz częściej dotykają młodych ludzi. Nie jest niczym dziwnym skrzywienie kręgosłupa u dwudziestolatków, tak twierdzi niejeden fizjoterapeuta. Wrocław jest jednym z miast, w którym znajdziemy fachową pomoc fizjoterapeutyczną. Specjalistyczne masaże i inne zabiegi pomogą złagodzić ból i zatrzymać zmiany w układzie kostnym.

Relaksujące i lecznicze właściwości masaży fizjoterapeutycznych

Dotkliwy ból nie zawsze można złagodzić lekami. Dłuższe przyjmowanie tabletek może dodatkowo osłabić organizm. Dlatego ulgę przynoszą masaże. Wyjątkowo dobry fizjoterapeuta z Wrocławia potrafi szybko i skutecznie zlokalizować, a następnie usunąć źródło bólu. Klasyczne masaże lecznicze wykonywane są na zmienioną chorobowo cześć ciała lub kompleksowo, na wszystkie obszary. Uciskanie wybranych punktów na ciele pomaga odzyskać równowagę i działa nawet lepiej niż leki przeciwbólowe. Fizjoterapeuta dociera do sedna, czyli miejsca, z którego ból promieniuje na pozostałe części ciała. Masaże polecane są jako środek na odstresowanie, a nawet podczas odchudzania. Wszystko dzięki znajomości anatomii ludzkiego ciała. Stopniowe uciskanie wybranych punktów na skórze pomaga rozluźnić spięte mięśnie, odciążyć stawy i rozmasować bolące kości. Po takim masażu człowiek czuje się jak nowo narodzony. Jednak do satysfakcjonujących efektów dochodzi się stopniowo. Warto powtarzać masaże seriami i dodawać inne rodzaje fizjoterapii.

fizjoterapeuta wrocław, fizjoterapeuta wrocław nfz, dobry fizjoterapeuta wrocław, fizjoterapeuta wrocław opinie, fizjoterapia wrocław, fizjoterapia wrocław cennik,

Rehabilitacja po nagłych urazach i przy schorzeniach przewlekłych

Rehabilitacją po wypadkach i nagłych urazach zajmuje się wykwalifikowany fizjoterapeuta. Wrocław jako duże miasto wojewódzkie może poszczycić się świetną kadrą rehabilitantów. Na ćwiczenia można się zapisać  ze wskazania lekarza rodzinnego, ortopedy lub na własną rękę. W tym ostatnim przypadku istnieje możliwość wykupienia pakietów sesji fizjoterapeutycznych. Ich plusem jest to, że nie musimy czekać w długich kolejkach. Wielu fizjoterapeutów dojeżdża do pacjentów ze specjalistycznym sprzętem. Zatem zanim doczekamy się wizyty w ramach NFZ, warto postawić na szybszą i skuteczną opcję prywatnej rehabilitacji. Przy niektórych urazach jest to wręcz konieczność. Czekanie na wizytę w publicznej placówce może osłabić efekty leczenia. Po złamaniach, skręceniach i przy naciągniętych ścięgnach trzeba działać szybko. Wczesna rehabilitacja pomoże szybciej wrócić do formy sprzed wypadku. Także przy schorzeniach przewlekłych pomocne są dodatkowe zabiegi fizjoterapeutyczne. Pomagają uśmierzyć ból i zatrzymać pogłębianie się wad postawy.

Kinesiotaping fizjoterapeutyczny we Wrocławiu

Kinesiotaping to lecznicza metoda terapeutyczna wywodząca się z tradycyjnej medycyny wschodu. Polega ona na tym, że fizjoterapeuta nakleja na wybranych częściach ciała specjalne plastry. Nie zawierają one leków. Działają przez całą dobę, także podczas snu. W medycynie wschodu lekarze pomagali w ten sposób uśmierzyć ból. Z plastrów korzystają powszechnie sportowcy. Również we Wrocławiu fizjoterapeuci wykonują kinesiotaping. Dzięki temu organizm sam się regeneruje. Plastry osłaniają obciążone kości i stawy. Osoba z urazem może normalnie funkcjonować. Nie musi przyjmować zwiększonych dawek leków przeciwbólowych. W czasie ruchu plaster do kinesiotapingu dopasowuje się idealnie do ciała. Następnie reguluje napięcie mięśniowe wokół miejsca urazu. Poprawia krążenie krwi i zapobiega zakrzepom. Metoda ta jest na tyle bezpieczna, że fizjoterapeuci wykonują ją także u kobiet w ciąży, np. na obolały kręgosłup lub bolący krzyż.

Możesz również polubić…