Docieplanie stropów piwnic przez HydroClean u Łukasza

Straty ciepła w domach

Domy, w których pojawiają się duże straty ciepła wymagają poniesienia znacznie większych nakładów na ogrzewanie w sezonie zimowym. Także latem w takich domach jest znacznie cieplej niż w budynkach energooszczędnych, więc trzeba takie budynki wentylować i stosować urządzenia do klimatyzacji.

hydro clean docieplanie stropów
Największe straty ciepła pojawiają się w okolicy dachu, okien oraz stropów i ścian zewnętrznych budynków.
Szczelne okna to przede wszystkim nowoczesne okna plastikowe. Dzięki swojej szczelności okna nie parują i nie powodują przedostawania się zimnego powietrza do wnętrza pomieszczenia.
Dach powinien być ocieplony przede wszystkim przy użyciu wełny mineralnej, szklanej lub skalnej. Wełna ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, jest odporna na działanie ognia i wody. prawidłowe wykonane ocieplenie dachu budynku powinno się składać z kilku warstw izolacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku budynków, w których poddasze ma przeznaczenie użytkowe. A więc na poddaszu mają być umiejscowione pokoje dla domowników.
Największe korzyści przynosi docieplenie ścian budynków oraz docieplanie stropów piwnic. Do docieplenia wykorzystuje się styropian. Dostępny jest w wielu różnych grubościach. W sprzedaży można znaleźć styropian utwardzany oraz zwyczajny. Styropian utwardzany ma większą energooszczędność i nie przepuszcza zimna przy dość niskiej grubości. Przykładowo tafla styropianu utwardzanego o grubości 8 cm odpowiada właściwościom zwykłego styropianu o grubości 15 cm.
Docieplanie stropów oraz ścian zewnętrznych można wykonać samemu lub można te prace powierzyć firmie budowlanej. Na ściany i stropy przykleja się płyty styropianu za pomocą specjalnego kleju. łączenia płyt wzmacnia się kołkami do styropianu, które są wykonane z plastiku. Dzięki temu zyskuje się pewność, że nawet pod wpływem działania czynników atmosferycznych warstwa ocieplenia nie odpadnie. Domy ocieplone styropianem tworzą piękną elewację. Na warstwę ocieplenia stosuje się klej montażowy i dodatkowo jeszcze tynk według uznania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *