Objawy i leczenie infekcji intymnych

Objawy i leczenie infekcji intymnych

Infekcje intymne to jedne z najczęstszych dolegliwości dotykających kobiety. Powodują wysoki dyskomfort, objawiając się swędzeniem, pieczeniem oraz upławami. Aby szybko i skutecznie wyleczyć to wstydliwe schorzenie, warto sięgnąć po sprawdzone preparaty w formie maści lub kapsułek dostępnych bez recepty. Leczenie infekcji intymnych podczas okresu, ciąży czy połogu przebiega podobnie – należy jedynie stosować środki bezpieczne w danej sytuacji. Jeżeli zastanawiasz się, jak zwalczyć nieprzyjemne objawy lub co na gojenie sie krocza po porodzie, odpowiedź uzyskasz po lekturze poniższego artykułu.

Symptomy infekcji intymnych

Występujące objawy infekcji intymnych w pewnej mierze zależą od czynnika je wywołującego. W przypadku dolegliwości bakteryjnych panie najczęściej skarżą się na swędzenie i pieczenie podczas korzystania z toalety oraz wodniste, szare, białe lub żółte upławy o rybim zapachu. W momencie zachorowania na infekcję grzybiczą charakterystyczne będą silne swędzenie oraz upławy o konsystencji twarogu. Zależnie od zaobserwowanych symptomów niezbędne będzie zastosowanie odpowiednio dobranego leczenia.

Terapia infekcji bakteryjnych

Leczenie infekcji intymnej pochodzenia bakteryjnego znacząco ułatwią kapsułki dopochwowe przeciwzapalne bez recepty. Skutecznie złagodzą objawy, poprawiając ogólny komfort w okolicach krocza. Oprócz stosowania kapsułek warto również sięgnąć po delikatne płyny do higieny intymnej. Naturalne leczenie infekcji intymnych możemy przeprowadzić wykonując nasiadówki z naparu rumianku, które ułatwiają utrzymanie czystości, dezynfekują i łagodzą ból.

Leczenie infekcji grzybiczych

W terapii infekcji spowodowanych przez grzyby niezbędne będzie zastosowanie maści i globulek dopochwowych. Dużą ulgę mogą przynieść również domowe nasiadówki, znacznie łagodzące nieprzyjemne objawy. Leczenie infekcji intymnych bez recepty może przynieść bardzo dobre rezultaty, wymaga jednak systematyczności i skrupulatnego przyjmowania leków, zgodnie ze wskazówkami producenta. Warto działać wielokierunkowo, stosując jednocześnie różne sposoby leczenia intymnych chorób grzybiczych.

Leczenie infekcji w ciąży

Znaczna część kobiet ciężarnych cierpi z powodu infekcji intymnych. Wiele z pań stoi przed dylematem, jak leczyć infekcje intymne w ciąży, aby nie zaszkodzić rozwijającemu się dziecku. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się odpowiednie preparaty doustne i globulki dopochwowe, które będą bezpieczne dla płodu. Przyszłe mamy równie często rozmyślają, jak przyspieszyc gojenie sie krocza już po porodzie – w tej sytuacji często można zastosować te same preparaty, których używałyśmy jeszcze w ciąży. https://www.kobiecesprawy24.pl/

Preparaty na gojenie się krocza po porodzie

Wiele młodych mam zastanawia się, jak przyspieszyć gojenie się krocza po porodzie. Po urodzeniu dziecka siłami natury, w szczególności gdy doszło do nacięcia krocza i zakładania szwów, rejony intymne są mocno opuchnięte, podrażnione i bolesne, będąc bardziej podatne na różnego rodzaju infekcje. W takim wypadku wskazane będzie zastosowanie specjalnych preparatów na gojenie się krocza. Oprócz wzmożonej higieny i noszenia przewiewnej bielizny warto sięgnąć po masc na gojenie sie krocza. Będzie ona przydatna gdy rana brzydko się zabliźniła, tworząc nieładne i grube zrosty.

Skuteczne leczenie infekcji intymnych nie jest trudne. Wystarczy dobrać odpowiednie kapsułki dopochwowe przeciwzapalne lub maści, a także zadbać o prawidłową higienę, by w krótkim czasie pozbyć się nieprzyjemnych objawów i wrócić do pełnej aktywności bez zbędnego dyskomfortu. https://hexanova.pl/ginekologia/hexatiab-kapsulki-dopochwowe/


 

Chcesz zostać mamą? Sprawdź!
LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę:
LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę.

Możesz również polubić…